Mucize Doktor Dizisinin Konusu Nedir? Mucize Doktor Dizi Oyuncuları Kimlerdir?

Mucize Doktor Dizisinin Konusu Nedir? Mucize Doktor Dizi Oyuncuları Kimlerdir?

Mucize Doktor her hafta Perşembe günü Fox TV ekranlarında yayınlanan, yapımcısı Asena Bülbüloğlu olan ve MF yapım tarafından dram türünde çekilen bir dizidir. Mucize Doktor dizisi, başrolünü Taner Ölmez ve Onur Tuna’nın paylaştığı bir dizidir. Mucize Doktor Dizisi 42.bölüm 17 Aralık 2020 tarihinde Fox TV ekranlarından izleyebilirsiniz.

Mucize Doktor Dizisinin Konusu

Mucize doktor dizisi, özel yeteneklere sahip olan Ali Vefa’nın hayat hikâyesini anlatıyor. Ali Vefa, Savant sendromlu bir çocuk olarak dünyaya geliyor. Çocuk yaşlarında abisiyle geçirdiği bir kaza sonucunda abisini kaybediyor. Bunun üzerine babası çok sinirlenerek Ali’yi istemiyor. Ali Vefa, Doktor Adil Erdinç tarafından bir yurda yerleştiriliyor. O günden sonra Ali’nin manevi babası olan Adil hoca, Ali’ye hayatın her alanında yardımcı olmaya çalışıyor.

Ali, tıp eğitimini birincilikle tamamlayarak Adil Hoca’nın başhekimliğini yaptığı Berhayat Hastanesinde asistan cerrah olarak doktorluğa başlıyor. İlk zamanlarda Ali’nin otizmli olması nedeniyle bazı kişiler tarafından doktorluk yapamayacağı belirtilse de Ali elinden geleni yaparak kendini kabul ettiriyor. İlerleyen bölümlerde dizi Ali’nin başından geçenler üzerine ilerliyor.

Mucize Doktor Dizisinin Orjinali

Mucize Doktor Dizisinin Orjinali Kore yapımıdır. Mucize Doktor dizisi denildiğinde akla Amerika’da yayınlanan Good Doctor versiyonu gelse de, dizi ilk olarak 2013 yılında Kore çekilmeye başlanmıştır. Daha sonra 2017 yılında Amerika’da çekilmeye başlanan Mucize doktor dizisi popülerliğini artırarak diğer ülkelerin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Mucize Doktor Dizisi Hangi Hastanede Çekiliyor?

Mucize doktor dizisi ülkemizde geçmiş yıllarda yayınlanan Doktorlar dizisinin çekildiği özel hastanede çekildiği bilinmektedir. Mucize doktor dizisindeki ismi Berhayat Hastanesi olan hastanenin gerçek ismi Hayat hastanesidir. Özel hasta olarak hizmet veren ve Mucize doktor dizisinin çekildiği hastane İstanbul Beylikdüzü civarlarında bir bölgede yer almaktadır. Mucize Doktor 43.bölüm fragmanı daha yayınlanmamıştır. Ancak Mucize Doktor 43.bölüm 24 Aralık 200 tarihinde izleyebilirsiniz.

Mucize Doktor Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

Mucize doktor dizisinde oynayan oyuncalar ve bu oyuncuların dizide canlandırdıkları karakterler şunlardır.

Taner Ölmez

Taner Ölmez, Mucize doktor dizisinin başrol karakteri olan Ali Vefa’yı canlandıran oyuncudur. 1986 yılında dünyaya gelen başarılı oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü bitirdi. Başarılı oyuncu aldığı rollerde ve bulunduğu projelerde göstermiş olduğu performanslarla ödüller almayı da başarmıştır.

Onur Tuna

Onur Tuna,  Mucize doktor dizisinin diğer başrol karakteri olan Ferman Eryiğit’i canlandıran oyuncudur. Başarılı oyuncu birçok dizi ve filmde rol alarak ödüllere layık görülmüştür.

Sinem Ünsal

Sinem Ünsal, Mucize doktor dizisinde Nazlı Gülengül karakterine can veren güzel oyuncudur. Nazlı karakteri asistan doktor olarak görev yapan ve Ali Vefa’nın sevgili olan bir karakterdir.

Reha Özcan

Reha Özcan, Mucize doktor dizisinde Adil Erinç karakterini canlandıran başarılı oyuncudur. Sayısız dizi ve projede rol alan başaralı oyuncu kariyeri boyunca sayısız ödüle layık görülmüştür. Adil Hoca karakteri, Ali Vefa’nın manevi babası olan ve Ali’yi her konuda korumaya çalışan ve ona yol gösteren bir karakterdir.

Mucize Doktor Dizindeki Diğer Oyuncular ve Karakterler

Mucize Doktor dizisinde rol alan oyuncular ve onların canlandırdıkları karakterler şunlardır.

  • Seda Bakan, mucize doktor dizisinde Ferda karakterine can vermektedir. Ferda, Adil Hoca’nın kızı ve Cerrahi Bölümünü başkanıdır.
  • Hazal Boysal, dizide Beliz Boysal karakterine can vermektedir. Beliz, Berhayat hastanesinin sahibidir.
  • Murat Aygen, dizde Tanju Korhan karakterini canlandırmaktadır. Adil Hoca’dan sonra başhekimlik görevini yapmaktadır.
  • Fırat Altunmeşe, dizide Demir karakterini canlandırmaktadır. Demir karakteri, babasından kalan şirketi yöneten ve bir yandan asistan doktorluk mesleğini yapan zengin bir karakterdir.
  • Hakan Kurtaş’ın dizide canlandırdığı karakterin adı Doruk’tur. Doruk rahatsızlığı yüzünden orduda yaptığı görevden uzaklaştırılan bir karakterdir.
  • Hayal Köseoğlu’nun dizide canlandırdığı karakterin adı Açelya’dır. Açelya hemşire olarak dizi de rol alan ve Demir karakterinin sevgilisi olan bir karakterdir.
  • Bihter Dinçel’in canlandırdığı karakterin ismi Selvi’dir. Selvi, Berhayat hastanesi Cerrahi bölümünde baş hemşire olarak görev yapmaktadır ve Adil Hoca’nın sevgilisidir.
  • Korhan Herduran dizede Güneş karakterini canlandırmaktadır.
  • Merve Bulut’un dizide canlandırdığı karakterin adı Gülin’dir.
  • Ezgi Arasoğlu diziye en son katılan oyuncudur. Arasoğlu, Ali Vefa’nın yeni taşındığı apartmandaki komşusu olan Ezo karakterine can vermektedir.

 

 

 

 

 

Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir.
| We ❤ Google | A101 Aktüel | Şok Aktüel | Bim 2 Haziran…