Instagram Hikaye Gizleme İşlemi İçin Uygulayabileceğiniz Yöntemler

Instagram Hikaye Gizleme İşlemi İçin Uygulayabileceğiniz Yöntemler

Instagram, fotoğraf ve kısa videolarınızı paylaştığınız canlı yayınlar yapabildiğiniz bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde anlık hikaye paylaşımı yapmanızda mümkündür. Bu paylaştığınız hikayeleri görmemesini istediğiniz takipçileriniz olabilir. Bu kişilerin hikayelerinizi görmemesi için Instagram Hikaye Gizleme yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Bu sayede bu kişiler hikayelerini göremezler ve hatta hikaye attığınızın farkına bile varamazlar.

Instagram Hikaye Gizleme İşleminin Yapılışı

Instagram hikayelerinizi görmemesini istediğiniz kişiler varsa aşağıdaki adımları izleyerek bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz.

Instagram Hikaye Gizleme işlemini yapabilmeniz için şu adımları izlemeniz gerekmektedir.

  • Instagram uygulamasına girdikten sonra sağ alt köşede yer alan profilinize girin. Profilinize giriş yaptıktan sonra (≡) işaretini tıklayarak ayarlar sekmesine gidin.
  • Ayarlar sekmesine girdikten sonra “Gizlilik” sekmesine girin.
  • Açılan sayfada “Hikaye” sekmesine tıklayın daha sonra orada yer alan “Hikayemi Gizle” sekmesine girin. Daha sonra orada yazılı olan “0 Kişi” yazısını tıklayın ve Hikayenizi görmemesini istediğiniz kişilerin isimlerini seçerek bu kişilerin hikayenizi görmesini engelleyebilirsiniz.

Instagram Hikaye Gizleme işlemini Instagram’da fotoğraf çekeceğiniz zaman açılan sayfada ayarlar simgesi görünecektir. Ayarlar simgesini tıkladığınızda karşınıza “Hikaye” sekmesi gelecektir. Bu sekmeye girdiğinizde “Hikayemi Gizle” seçeneğini tıklayarak yukarıda işlemleri yerine getirdiğiniz taktirde hikayelerinizi gizlemiş olursunuz. Ayrıca hikayenizi paylaştıktan sonra hikayenize gelerek hikayenizin sağ alt köşesinde yer alan üç nokta işaretini tıklayarak Hikaye Gizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hikaye Gizleme işlemlerinizi yukarıda anlattığımız üç yöntemden birini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hikaye Gizleme İşleminde Sınır Var Mı?

Instagram Hikaye Gizleme işlemini gerçekleştirmek için yukarıdaki adımları takip ettiğinizde hikayenizi görmesini istemediğiniz kişileri seçerken hiçbir sınır yoktur. İstediğiniz kadar kişiye hikayenizi gizli duruma getirebilirsiniz.. Bu işlemi uygularken teker teker hikayenizi görmesini istemediğiniz kişileri seçebileceğiniz gibi arama butonundan bu kişilerin isimlerini yazarak da seçebilirsiniz.

Hikaye Gizleme işlemini için kişileri seçtikten sonra bunları kaydetmek için “Hikaye Gizleme” tuşunun yanında yer alan geri tuşuna basmalısınız. Aksi takdirde telefonun geri tuşuna basarsanız Hikaye Gizleme işlemini kaydetmemiş olursunuz.

Hikaye Gizleme İşlemi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hikaye Gizleme işlemini hikayenizi paylaşmadan önce yapmanız tavsiye edilen bir yöntemdir. Hikayenizi görmesini istemediğiniz kişilere hikayenizi gizlerseniz bu kişiler kendi hesaplarından hikayenizi göremezler. Ancak arkadaşlarından bakarak hikayenizi görebilirler. Bu nedenle bu kişinin hikayenizi görmesini kesinlikle istemiyorsanız o kişinin yakın arkadaşlarınız ve o kişiyle olan ortak arkadaşlarınıza da Hikayenizi gizlemeniz gerekmektedir.

Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir.
| We ❤ Google | A101 Aktüel | Şok Aktüel | Bitdefender teknolojisi Uç…