Huawei P40 Serisinin Çarpıcı Özellikleri ve Fiyatları

Huawei P40 Serisinin Çarpıcı Özellikleri ve Fiyatları

Çin ülkesinin teknoloji devlerinden biri olan Huawei, P40 Serisi gerçekleştirilen çevrim içi bir oturumda tanıtıldı. Bu oturumda Huawei P40, P40 Pro ve P40 Pro Plus modellerinin özellikleri hakkında genel bilgiler verilerek yeni telefonları tanıtımı yapıldı. Amiral gemisi türündeki bu telefonların özellikleri ile insanları şaşırtmayı planlayan Huawei bu telefonların fiyatları hakkında da bilgiler verdi.

Huawei P40 Serisi bütün telefonlarında yüksek çözünürlüğe ve güçlü kamera donanımlarının yanı sıra üst seviyede 5G özelliği yer almaktadır.

Huawei P40 Pro Plus

Huawei P40 Pro Plus, P40 serisinin en gözde akıllı telefonudur. Bu telefonda 6.58 inç büyüklüğünde 2640 x 1200 çözünürlüğe sahip 441 PPI OLED bir ekran mevcuttur. Ayrıca bu ekran da HDR 10 Plus desteği ve 90 Hz ekran yenileme özelliği vardır.

P40 Pro Plus, Kirin 990 5G özelliğiyle güçlendirilen bu telefonda 12 GB Ram Bellek ve 512 GB dahili depolama alanı mevcuttur. Telefonda yer alan Wi–Fi 6 Plus özelliği sayesinde çok farklı ve hızlı bir internet teknolojisini kullanabilirsiniz. Tabi bu özelliği kullanabilmeniz için İnternet alt yapınızın bu sistemi desteklemesi gerekmektedir.

Telefon tasarımında dörtlü kavisli ekran ve kompakt kasa kullanılmıştır. Huawei P40 Pro Plus akıllı telefonunda karanlık ortamlarda bile kaliteli çekim yapabilen 50 MP çözünürlüğünde bir ana kamera mevcuttur. Bu kamera 1/1.28 inç sensörü sayesinde karanlık ortamlarda bile kaliteli çekimler yapabilmektedir. Ayrıca bu telefonda 10x derecesinde optik zoom özelliği vardır. Bu özellik sayesinde yakınlaştırarak çektiğiniz fotoğraflarda meydana gelen bulanıklık ortadan kalkacaktır. Bu telefon ile 4K kalitesinde video çekimi yapabilirsiniz. Telefonda yer alan ön kameranın çözünürlüğü 32 MP’dir.

Telefonda yer alan batarya 4200 mAh büyüklüğündedir. Bu bataryada hızlı şarj olabilme özelliği mevcuttur. Hızlı şarj olabilmesi için 40 W hızlı şarj özelliği eklenmiştir.

Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro akıllı telefonu 2 metre derinliğindeki suya dayanıklı oluşu ve alüminyum çerçeveleri ile sevenlerine tanıtılmıştır. Bu telefonda 6.8 inç büyüklüğünde, 1240 x 2640 çözünürlüğüne sahip OLED bir ekran mevcuttur. Ayrıca bu ekran HDR 10 özelliğini desteklerken ekran yenilme hızı 90 Hz ve çift kamera deliği mevcuttur.

P40 Pro akıllı telefonunda Kirin 990 özelliği yer almaktadır. Telefonun Ram Belleği 8 GB’tır. Bu telefonda 50 MP çözünürlüğünde bir ana kamera mevcuttur. 48 MP çözünürlüğünde geniş açılı kamerası olan telefonda ayrıca 12 MP çözünürlüğünde 5x seviyesinde yakınlaştırma yapabilen ayrı bir kamera mevcuttur. Telefonda yer alan ön kameranın çözünürlüğü ise 32 MP’dir. Bu telefonla 60 FPS seviyesinde 4 K çözünürlüğünde video çekebilirsiniz. Telefonda yer alan batarya 4200 mAh gücünde ve hızlı şarj olabilme özelliği vardır.

Huawei P40

Huawei P40 akıllı telefonu 6.1 inç büyüklüğünde OLED ekrana sahiptir. Ayrıca telefonun ekranı 1080 x 2340 çözünürlük ve 60 Hz yenileme hızı mevcuttur. P40 serisinin bu modelinde de Kirin 990 işlemci mevcuttur. Telefonda ayrıca 8 GB Ram Bellek bulunmaktadır.

Huawei P40 telefonunda yer alan ana kamera 50 MP çözünürlüğündedir. Ayrıca telefonda geniş açılı çekim yapabilme özelliğine sahip 16 MP çözünürlüğünde bir kamera, 3 x optik zoom özelliğine sahip ayrı bir kamera mevcuttur. Telefonda yer alan ön kamera 32 MP çözünürlüğündedir.

Huawei P40 Serisinin Fiyatları

Huawei şirketinin Google ile arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle bu telefonlarda Google servisleri kullanılamayacaktır. Telefonda Android 10 işletim sisteminin yanı sıra EMUI 10 mevcuttur. P40 serisinde App Galeri ve Huawei kendi servislerini kullanarak Google uygulamalarını indirip kullanabilirsiniz. Şimdi gelelim fiyatlara, Huawei P40 Serinin fiyatları şu şekildedir.

  • Huawei P40 akıllı telefonunun fiyatı 799 Euro olarak belirlenmiştir.
  • Huawei P40 Pro akıllı telefonun fiyatı 999 Euro olarak belirlenmiştir.
  • Huawei P40 Pro Plus akıllı telefonun fiyatı 1399 Euro olarak belirlenmiştir.

Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir.
| We ❤ Google | A101 Aktüel | Şok Aktüel | Yüksek tansiyon çocuklarımızı…